فرایند ثبت ایده

ثبت ایده

(ورود به دبیرخانه)

1

رد ایده های تکراری

2

بررسی اولیه ایده

(توسط تیم کارشناسی)

3

تایید اولیه ایده

(وورد به کمیته کارشناسی)

4

ورود به کمیته مرکزی

5

تبدیل ایده به طرح

6

هدایت ایده به واحد اجرایی جهت جذب سرمایه گذار

7

نمایش ایده تایید شده در اتاق ایده وب سایت

8

پیگیری وضعیت ایده ثبت شده

جهت پیگیری ایده ای که ثبت کرده اید از فرم زیر استفاده نمایید

کد پیگیری :
drive02

لیست ایده های تایید شده

راه اندازی یک مجموعه تولیدی سیستم ساختمانی قاب سبک فولادی

راه اندازی یک مجموعه تولیدی سیستم ساختمانی قاب سبک فولادی. هدف از استفاده از این سیستم تهیه کلیه قطعات یک ساختمان شامل سازه و کلیه پوشش ها و درب و پنجره و تاسیسات و به طور کلی یک ساختمان آماده بهره برداری در یک بسته بندی یکجا بطور مثال کانتینر و حمل به محل مورد نیاز و نصب توسط یک تیم چند نفره در مدت زمان کم می باشد. با توجه به سرعت ساخت و همچنین فروش یک ساختمان بصورت یکجا بازگشت سرمایه سریع می باشد. بسته به قیمت و انتظار سود از 10 درصد تا 50 درصد از هر فروش می باشد.

راه اندازی رستوران های خودرو گذر (Drive-Thru Restaurant)

توجه به بحث کسب و کارهای حوزه خوراکی در تمامی جوامع بخصوص جامعه ایرانی همیشه از اهمیت و توجه برتری نسبت به دیگر کسب و کارها همچون خدماتی برخوردار بوده و همواره کسب و کارهای خوراکی بدلیل اینکه یکی از نیازهای اصلی جامعه بشری را تامین می کنند بسیار پر رونق بوده اند. در این راستا ایجاد رستوران های خودرو گذر (Drive-Thru Restaurant) که برای سفارش غذا نیاز به پیاده شدن از خودرو نمی باشد و سفارش دهنده سفارش خود را داده و در کمترین زمان سفارش خود را تحویل می گیرد. برای راه اندازی این رستوران نیاز به سرمایه بالایی نمی باشد و میتوان با حداقل هزینه و حتی اجاره یک مکان مناسب به سودآوری بالایی دست یافت.

راه اندازی مجموعه ورزشی کارتینگ با حداقل سرمایه و بازگشت سرمایه بسیار سریع

با توجه به اینکه در شهر شیراز مراکز تفریحی بسیار کم و فاقد تنوع از لحاظ نوآوری و ویژگی های منحصر بفرد می باشند و با توجه به پررونق بودن کسب و کارهایی که مربوط به حوزه خودرویی و تفریحی ورزشی در میان مردم هستند، راه اندازی یک مجموعه ورزشی کارتینگ وجود چنین مجموعه ای می تواند از اقبال خوبی بخصوص در میان اقشار جوان برخوردار شود. همچنین راه اندازی چنین مجموعه ای نیاز به سرمایه زیادی ندارد و همچنین بازگشت سرمایه و سودآوری بسیار کوتاه مدت خواهد بود.

Producing the Sustainable Aviation Fuels (SAF)

Biojet/ Sustainable Aviation Fuels (SAF) must play a major role if the aviation sector is to significantly reduce its carbon footprint. To meet its carbon reduction targets, large volumes of biojet fuel will be required (likely more than 100 billion litres per year). However, to date, commercialization has been slow and current policies preferentially incentivize the production of other fuels, such as renewable diesel, from the limited available volumes of oleochemical feedstocks. Although alternative lower-carbon intensive propulsion systems based on electric, hybridelectric and hydrogen will likely be used in the future, in the short-to-mid-term, biojet fuels will predominate. Ongoing challenges with these other alternatives include issues such as “green” electric aircraft being limited in their range and the number of passengers carried while longer term options, such as “green” hydrogen, will require novel supply chains and new aircraft. Thus, it will be some time before low-carbon-intensity options other than biojet fuels will be commercially available, particularly for long-haul flights.

راه اندازی واحد پرورش قارچ دکمه ای رنگی با انواع خواص خوراکی در راستای طب سنتی

پرورش قارچ یکی از مشاغل پر سود با چندین حسن نسبت به انواع محصولات یک محصول راهبردی و جایگزین مواد پروتئینه برای افراد کم درآمد فرایند تولید دو ماهه دارد دارای خواص مواد معدنی، پروتِئینه و انواع وتامین ها و مورد توجه خاص و عام می باشد مورد استفاده در انواع سالادها ، دسرها ، جایگزین گوشت در انواع غذاها و ... مورد استفاده در انواع محصولات فرآوری مانند)ترشی ها، شور، مرباها، کنسروها، دمنوش ها، خشک، سوپ ها و ... (با ماندگاری بالا سودآوری 2 تا 3 برابری و مناسب صادرات با اشتغال زایی و ارز آوری بالا با برگشت سرمایه سریع) یعنی در یک دوره دو ماهه تمام هزینه های متغیر تولید با سودی تقریبا 50 % برگشت می خورد. در این حیث می توان با انجان نوآوری هایی همچون تولید قارچ دکمه ایی رنگی با رنگ های گیاهی خورکی و کاملآ ارگانیک یکی از محصولات نوین این صنعت باشد که از رنگ های گیاهان خوراکی درست شده و علاوه بر جذابیت رنگی جهت جذب مشتری خواص گیاهان خوراکی را در خود دارا می باشد که می تواند برای سلامت مصرف کنندگان مفید باشد.